MV Agusta Superveloce 75 Anniversario

V záplavě praktických novinek, u kterých člověk uvažuje, že by si to či ono koupil, se objevila zase jedna naprosto nepraktická limitka a od koho jiného, než od MV Agusty.

Někdy se mi zdá, že MV Agusta dělá snad jenom limitky a ne standardní produkci, protože litimovaných verzí předvedla v posledních letech tolik, jako jiný výrobce ne.

Teď si pro nás připravili motorku k 75. výročí značky a výsledek se jmenuje Superveloce 75 Anniversario.

Základem tohoto retro kousku je superbike F3 800, tzn. řadový tříválec o výkonu 147 koní nalakovaný na klasické MV Agusta barvy.

Zvláštností je, že jich bude je 75, rezervovat se budou moci jen po internetu po dobu 75 hodin. Tak snad nebude stát 75 tisíc EUR.

Beztak je to sběratelský kousek, se kterým nikdo moc jezdit nebude a rovnou řeknu, že tento přístup je mi cizí. Motorka je od toho, aby se s ní jezdilo a ne aby někdo machroval, že má v garáži limitovanou verzi a přitom s ní nejezdí. No ale každý ať si za svoje peníze koupí, co chce a dělá si s tím, co chce. Možná to MV Agustu uživí, ale snad radši, aby se soustředila na konfekční modely. Design mají krásný, ale učit by se měli ohledně prodejů od Aprilie a Ducati. Taky krásný italský design a není problém si to objednat a jezdit.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*