Jednou ze sporných situací je situace, ke které může dojít v situaci uvedené na obrázku níže, kdy např. nákladní auto jelo odstavným pruhem a v tomto místě pokračovalo rovně přes zebru přímo do připojovacího pruhu.
Došlo ke srážce s vozidlem v připojovacím pruhu a řešila se vina na nehodě.
V této situaci je dle mého názoru nutno dospět k závěru, že viníkem je řidič nákladního auta, který přes zebru vjel do připojovacího pruhu, protože vozidla v připojovacím pruhu neměla povinnost neohrozit toto nákladní auto v průběžném pruhu, protože v průběžném pruhu vůbec nebylo.
Obdobná situace by nastala tam, kdy by vozidlo z průběžného pruhu přejelo do připojovacího pruhu. S ohledem na (pochopitelnou) výslovnou absenci pravidel se analogicky použijí pravidla pro přejíždění z pruhu do pruhu (§12, odst. 5 zákona o provozu na pozemních komunikacích).
Tomáš Beran
Dobrý den, víte jak tato nehoda dopadla ? Kdo byl vinen , stala se mi podobná nehoda, srazilo mne při vjezdu v připojovacím pruhu auto, které jelo po krajnici (odstavný pruh)
Dobrý den, to bohužel nevím. Byl to případ, o kterém mi vyprávěl jeden kolega advokát.
Dobrý den, nešlo by mi zaslat odkaz na na advokáta ? Mám 17 ledna jednání na úřadě, stále věřím, že to nemohu prohrát…zajímala by mne však jakákoli dostupná judikatura k danému tématu děkuji radimhrubes@seznam.cz